تبلیغات
خبرهایی از گوشه و كنار جهان

قالب وبلاگ


خبرهایی از گوشه و كنار جهان
نویسندگان
نظر سنجی
به نظر شما آیا خوب است كه در وبلاگ تحولاتی رخ بدهد؟
اوّلین کسی که به شما ضربه می زند، خود شما هستید!

تنها اعتماد به نفس شماست که در مقابل سختی ها و موانع زندگی شما را نجات می دهد، در مسیر زندگی گاهی پیروز و گاهی تسلیم می شوید. در برخی مواقع اعتماد به نفستان به اوج می رسد و در مقابل، زمانی در می یابید که هیچ توانی برای ادامه راه ندارید و تهی هستید. فراموش نکنید که این خود شما هستید که خودتان را از بین می برید، مشکلات به همان بزرگیست که شما برای خود بزرگ کرده اید. شاید دردها و مشکلات غیرقابل اجنتاب باشند، امّا اینکه خود را زجر دهید، امریست ارادی. انتخاب با شماست که از این مشکلات رهایی یابید یا با زجر دادن خود بر شدّت آن بیفزایید.

عوامل متعددی در عدم اعتماد به نفس دخیل هستند. وجود یک ازدواج ناموفق یا ازدواجی که به طلاق منجر شده است. شاید از ابتدا مسیر زندگی یا هدف شما اشتباه بوده یا طبق مسیر عادی و منطقی نبوده. مطمئناً اثرات شکستهای زندگی غیر قابل انکار است، امّا حقیقت این است که با زجر دادن خود مشکلی حل نخواهد شد، باید به خود بیایید و با انگیزه ای دوباره اعتماد به نفس خود را دوباره بازیابید.

با اعمال روشهای زیر می توانید در این راه موفق شوید:

نیمه ی پر لیوان را ببینید

شکست در زندگی همچون، طلاق، بیکار شدن و ... پایان زندگی نیست. هیچ کس از سرنوشت و اسرار پنهانی ناشی از این وقایع که شاید هم برای شما در نهایت خیر باشد خبر ندارد. زمانی را برای مرور زندگی خود از ابتدا تاکنون اختصاص دهید، ببینید واقعاً چه مسیری را طی کردید و کجای کار را اشتباه کرده اید، ایرادهای کار خود را بیابید و همزمان به سرگرمی ها و علاقه مندی هایی که در طول سالهای گذشته از درون دوست داشتید انجام دهید ولی یا فرصت آن را نداشتید یا نخواسته اید، فکر کنید. با انجام این سرگرمی ها و تقویت روحیه خود می توانید فرصتی پیدا کنید تا نگاهی جدید به توانایی ها و مهارتهای نهفته خود بیاندازید. برای مثال طلاق خود غمی سنگین است، امّا قبول دارید که زندگی قبلی شما نیز خوشی در آن نبوده و خود نوعی عذاب بوده است. در حالی که همین الآن شما فرصت زندگی جدید ولی بهتری را دارید.

از مقایسه زندگی خود با دیگران دست بکشید

جمله ای که همواره در برخورد با مشکلات زندگی بر زبان می آوریم این است:" وای خدای من، چرا من؟!" چرا مزیّت ها، زیبایی ها و نعمتهایی را که تا قبل از این مشکلات به شما عطا کرده است را نمی بینید، خود خلقت انسان به عنوان اشرف مخلوقات نوعی نعمت بی کران است. در مواقع مشکلات، از نشان دادن مردم موفق و خوشحال، مقایسه و حسرت خوردن دست بکشید، با این کار فقط زجر خود را بیشتر می کنید، سعی کنید فاصله ی خیالی بین خود و آنها را از بین ببرید. تنها بر ذهن و امور خود تمرکز کنید، تا بدانید کی و کجا باید چه کاری را انجام دهید. پشت کار داشته باشید، از برخورد با نتایج منفی و کلمه "نه" ناامید نشوید. با پافشاری شما و روشن بینی بالاخره به پاسخ مثبت می رسید. واقعاً فکر کرده اید انسان های موفق همچون ادیسون چگونه موفق شدند، بله، با هزاران آزمایشان قبلی ناموفق تا سرانجام به هدف خود رسیدند.

روی پای خود بایستید

سایه های تاریک را از بین ببرید، بگذارید خورشید مستقیم بر شما بتابد، این خود ما هستیم که سایه ی ناراحتی ها و غم را بر لحظات شاد خود می اندازیم. در دنیای امروزی، باید مقاوم و انعطاف پذیر بود، خیلی از افراد ماهها بی کار هستند و به دنبال شغل می گردند، برخی نیز دائماً تغییر شغل می دهند، چرا که نمی توانند خود را با شغل جدید تطابق دهند. برای یافتن یا دست یابی به یک هدف، چشم از راهها و فرصتهای دیگر زندگی خود نبندید، برای مثال، کسی که در آرزوی معلّم شدن ماهها از عمر خود را می گذارند، شاید در این بین شغلهای پیشنهادی همچون، تدریس خصوصی، پرستار بچّه و ... را از دست می دهد، این حالات است که اعتماد به نفس را کاهش می دهد. بهتراست به جای مبارزه و پافشاری بر هدف اصلی خود، گاهی هم با انعطاف پذیری و قبول فرصتهای دیگر زندگی را بر خود سخت نگیریم و خود را با موقعیت های جدید سازگار کنیم. در انتخاب های جدید زندگی کمتر سخت گیری کنید و نکات مثبت را بیشتر درنظربگیرید.

طبقه بندی: دانستنیها،
[ دوشنبه 3 اسفند 1388 ] [ 04:40 ب.ظ ] [ امیر محمد ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

قالب وبلاگ تبلیغات