تبلیغات
خبرهایی از گوشه و كنار جهان

قالب وبلاگ


خبرهایی از گوشه و كنار جهان
نویسندگان
نظر سنجی
به نظر شما آیا خوب است كه در وبلاگ تحولاتی رخ بدهد؟
سالانه حدود یك میلیون و 200 هزار نوزاد در كشور متولد می‌شود كه بعد از تولد بند ناف این نوزادان به دور انداخته می‌شود، در حالی كه این بند ناف حاوی سلول‌های بنیادی فراوانی است كه می‌تواند جان هزاران انسان را نجات دهد.
خون بند ناف حاوی سلول‌های بنیادی با ارزشی است كه با قدرت تكثیر در تمامی سلول‌های بدن، قادر است در مواردی كه بدن نیازمند ترمیم ارگانی است، مورد استفاده قرار گیرند.
بانك خون بند ناف خصوصی رویان برای نیازهای درمانی آینده نوزاد و اعضای خانواده وی از سال 84 راه‌اندازی شد و این بانك عملیات جداسازی، سلول‌های بنیادی، فریز كردن سلول‌های بنیادی خون بند ناف و نگه‌داری آن‌ها را انجام می‌دهد و برای استفاده عموم مردم نیز بانك خون بند ناف عمومی رویان نیز از بهمن 86 راه‌اندازی شد. فعالیت بانك عمومی به دلیل عدم داشتن بودجه كافی و وجود حمایت‌های لازم مدتی متوقف شد و بار دیگر در اردیبهشت 87 فعالیت خود را آغاز كرد.
بانك خون بند ناف عمومی در ساختمان 2 طبقه و كوچك مركز سلول درمانی رویان كه زمانی ساختمان پژوهشكده رویان بوده، واقع شده است.

در طبقه همكف این ساختمان، آزمایشگاه‌های سلول درمانی و بانك خون بند ناف واقع شده است. قبل از ورود به آزمایشگاه منیره محمد، مدیر و مؤسس بانك خون بند ناف عمومی و كارشناس علوم آزمایشگاهی، در خصوص خون بند ناف گفت: خون بند ناف خونی است كه از جدا شدن بند ناف از جفت تهیه می‌شود. خون بند ناف یك ماده بیولوژی بود كه سالیان زیادی دور ریخته می‌شد و البته متأسفانه هم اكنون نیز این ماده در بسیاری از زایمان‌ها به خاطر عدم داشتن آگاهی و یا عدم وجود امكانات لازم دور ریخته می‌شود.طبقه بندی: مقالات پزشكی،
[ پنجشنبه 6 اسفند 1388 ] [ 01:48 ق.ظ ] [ امیر محمد ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

قالب وبلاگ تبلیغات