قالب وبلاگ


خبرهایی از گوشه و كنار جهان
نویسندگان
نظر سنجی
به نظر شما آیا خوب است كه در وبلاگ تحولاتی رخ بدهد؟
به جرات می توان گفت اینترنت در سبد خانوار ایرانی جای زیادی ندارد پس سرویس دسترسی به شبکه جهانی اینترنت باید در کشور ما به گونه ای باشد که با توجه به ویژگی های جامعه بتواند تمامی نیازهای اصلی کاربران را برطرف کند و این امر میسر نخواهد شد مگر آن که سرویس های جدیدی متناسب با سلایق کاربر ارائه شود.

به جرات می توان گفت اینترنت در سبد خانوار ایرانی جای زیادی ندارد پس سرویس دسترسی به شبکه جهانی اینترنت باید در کشور ما به گونه ای باشد که با توجه به ویژگی های جامعه بتواند تمامی نیازهای اصلی کاربران را برطرف کند و این امر میسر نخواهد شد مگر آن که سرویس های جدیدی متناسب با سلایق کاربر ارائه شود. وایمکسworldwide Interoperability for Microwave Access فناوری قدرتمندی است که می تواند تحرک واقعی را برای شبکه جهانی اینترنت به خصوص در کشورهای در حال توسعه به ارمغان آورد. این پدیده ای نوین در دنیای ارتباطات، شبکه و اینترنت به شمار می رود که از طریق سیستم ارتباطی و دیجیتالی بی سیم فعالیت می کند.
وایمکس جایگزین مناسبی برای شبکه های بی سیم نواحی شهری محسوب می شود که امکان دستیابی به فناوری بی سیم باند پهن را فراهم می سازد. طراحان و مهندسان این روش، بر آن هستند تا در آینده ای نزدیک، دسترسی بی حد و مرز به اینترنت را برای تمامی کاربران تا حد دسترسی به تلفن همراه آسان کنند و همان گونه که اکنون دراغلب کشورهای جهان، داشتن و استفاده از یک تلفن قابل حمل، به پدیده ای معمولی بدل شده، از طریق وایمکس، دسترسی آسان و نامحدود به اینترنت را، برای همگان حاصل کنند. به همین دلیل مجمع وایمکس این فناوری را به عنوان یک فناوری استاندارد که نقل و انتقال دسترسی باند پهن بی سیم در مقیاس وسیع را به عنوان جایگزین اتصال کابلی و DSL فراهم کرده است، تعریف می کند. از طرفی دیگر وایمکس اتصال اینترنت پرسرعت دستگاه های همراه و ثابت را به کاربران ارائه می دهد تا بتوانند با سرعت بالا به حجم بسیار داده دسترسی پیدا کنند. این فناوری به منظور بالا بردن اتصال باندپهن در دستگاه های موبایل و ثابت در سراسر جهان و هم چنین برای رساندن اینترنت پرسرعت و اتصالات بهتر به کشورهایی که از نظر اقتصادی با مشکل روبه رو هستند، گزینه مناسبی است. ماهنامه تحلیل گران عصر اطلاعات به خصوصیات این فناوری و وضعیت آن در ایران نگاهی انداخته است که از نظر می گذرد:


ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات كامپیوتر،
[ جمعه 30 بهمن 1388 ] [ 02:42 ق.ظ ] [ امیر محمد ]

مولف در این مقاله تاکید دارد که فلسفه وسایل ارتباطات جمعی جزء اصلی صنعت فرهنگ امروز است.

مولف در این مقاله تاکید دارد که فلسفه وسایل ارتباطات جمعی جزء اصلی صنعت فرهنگ امروز است. او ضمن تبیین فلسفه وسایل ارتباطات جمعی سعی دارد آن را در فضای آلمانی مورد بررسی قرار داده و با نظرات آرای دانشمندان ارتباطات و فیلسوفان معاصر تطبیق دهد. نویسنده در این مقاله می کوشد به این پرسش ها پاسخ دهد: فلسفه رسانه چیست؟ این واژه امروز چگونه به کار برده می شود؟ چه پیشنهادهایی وجود دارند که پدیده رسانه را از منظرفلسفه رسانه به شکلی آکادمیک عرضه می دارد؟ نویسنده در پاسخ به پرسش نخست، نظریه خود را در نقد و بررسی شش موضع گیری مختلف که از سوی اندیشمندان این عرصه ارائه شده اند، تبیین می نماید.


ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات علمی،
[ جمعه 30 بهمن 1388 ] [ 02:20 ق.ظ ] [ امیر محمد ]

درمان کم خونی

علل کم خونی(فقر آهن) و درمان

زمانی بدن ما با دچار کمبود آهن می شود که آهن جذب شده کمتر از حد نیاز طبیعی بدن باشد و این مسئله ممکن است به دلیل مصرف ناکافی آهن، جذب گوارشی پایین، یا افزایش نیاز به آهن و یا از دست دادن خون به طور مزمن باشد.شیرخواران، کودکان قبل از سنین مدرسه، نوجوانان و زنان در سنین باروری و به ویژه زنان باردار آسیب پذیرترین افراد نسبت به وقوع کم خونی فقرآهن هستند. اما در جایی که مصرف غذا ناکافی باشد یا آلودگی های انگلی شایع باشد مردان بالغ نیز آسیب پذیر می باشند.درمان کم خونی ناشی از فقر آهن از نظر فنی کاملاً ساده است. تنها احتیاج به تجویز مکمل دارویی آهن دارد و این در حالی است که میلیون ها نفر در حال حاضر از عدم درمان رنج می برند.


ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات پزشكی،
[ جمعه 30 بهمن 1388 ] [ 02:17 ق.ظ ] [ امیر محمد ]

تغذیه برای دیابتی ها

توصیه های تغذیه ای دیابت

۱ – مصرف فیبرهای محلول، زمان لازم برای جذب قند را افزایش می دهد  و از افزایش ناگهانی قند خون بعد از صرف وعده غذایی جلوگیری می نماید، پس مصرف ۱ عدد سیب با پوست ،حبوبات و سبزی های سرشار از فیبر را به شما توصیه می نماییم.

۲ – استفاده از سیب زمینی و هویج و آردهای سفید ،آرد برنج ،جوانه گندم و… که حاوی  اندیس کلیسمی بالایی هستند برای شمامضراست، زیرا این مواد به سرعت قند خون را بالا می برند.


ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات پزشكی،
[ جمعه 30 بهمن 1388 ] [ 01:39 ق.ظ ] [ امیر محمد ]

بچه:بابا نقاشیم قشنگه؟ بابا:اره عزیزم .حالا چی کشیدی؟_یه گاو که داره علف می خوره_پس علفش کو؟_گاوه خورد تمام شد_پس گاوه کو؟_علف خورد رفت.

***********************************

تو مثل خورشید هستی. می دونی چرا؟ چون با همون نگاه اولت می شد فهمید که از پشت کوه اومدی!

***********************************

مردها بر اثر كمبود عاطفه ازدواج می كنند
بر اثر كمبود حوصله طلاق می دن
ولی نكته جالب اینه كه بر اثر كمبود حافظه دوباره ازدواج می كنند !!!! ؟؟؟؟؟؟؟

***********************************

 


ادامه مطلب

طبقه بندی: طنز و كاریكاتور،
[ جمعه 30 بهمن 1388 ] [ 01:12 ق.ظ ] [ امیر محمد ]
Isaac Newton 1643-1727

فیزیكدان و ریاضیدان بزرگ انگلیسی در سال درگذشت گالیله به دنیا آمد. او به دلیل هوش سرشار خود در هفده سالگی به طور رایگان وارد دانشگاه كمبریج شد و به سرعت از استادان خود پیشی گرفت.

در سال 1663 به دلیل همه گیر شدن بیماری طاعون نیوتون مجبور به ترك دانشگاه شد و در مدت 18 ماه كه بیشتر مراكز علمی اروپا بسته بود نیوتون به خودسازی علمی خویش پرداخت. او در این مدت نظریه ذره ای نور- قانون جاذبه عمومی و بسیاری از نظریات خود را پایه گذاری كرد. نیوتون در ادامه كارهای كپلر دلیل بیضی بودن مسیر سیاره ها را یافت وقانون جاذبه عمومی را كشف كرد. نیوتون حاصل پژوهشهای خود را در كتابی به نام اصول ریاضی فلسفه طبیعی نوشت. این كتاب مشتمل بر قانون های نیوتن درباره حركت است. نیوتن با استفاده از قانون جاذبه عمومی اثر ماه بر زمین را كه بصورت جزر و مد ظاهر می شود شرح داد.

نیوتن نخستین تلسكوپ بازتابی را ساخت. او با ساختن تلسكوپ و اهدای آن به انجمن سلطنتی انگلیس به عضویت این انجمن در آمد. از اكتشافات دیگر نیوتن تهیه منشور برای تجزیه نور بود كه با آن طیف تشكیل دهنده نور سفید را مشاهده كرد.
طبقه بندی: درباره بزرگان،
[ پنجشنبه 29 بهمن 1388 ] [ 03:11 ب.ظ ] [ امیر محمد ]

استیون هاوكینگ كیست؟

متولد 8 ژانویه 1942
او از هر گونه تحرك عاجز است. نه می تواند بنشیند نه برخیزد. نه راه برود. حتی قادر نیست دست و پایش را تكان بدهد یا بدنش را خم و راست كند. از همه بدتر توانایی سخن گفتن را نیز ندازد. زیرا عضلات صوتی او كه عامل اصلی تشكیل و ابراز كلمات اند مثل 99 درصد بقیه عضلات حركتی بدنش در یك حالت فلج كامل قرار دارند. مشتی پوست و استخوان است روی یك صندلی چرخدار كه فقط قلبش و ریه هایش و دستگاه های حیاتی بدنش كار می كنند و بخصوص مغزش فعال است. یك مغز خارق العلده كه دمی از جستجو و پژوهش و رهگشایی بسوی معماها و نا شناخته ها باز نمی ماند.


ادامه مطلب

طبقه بندی: درباره بزرگان، دانستنیها،
[ پنجشنبه 29 بهمن 1388 ] [ 03:06 ب.ظ ] [ امیر محمد ]
3 مارس مصادف با تولد الكساندر گراهام بل، مخترع اسكاتلندی تلفن بود. شاید اگر یك روز تلفن خونمون قطع بشه، تازه پی به وجود پراهمیت این وسیله می‌بریم. تا اسم گراهام بل می‌آید، من یاد كارتونی می‌افتم كه زمان كودكی از تلویزیون درباره زندگینامه بل پخش می‌شد.

گراهام بل


ادامه مطلب

طبقه بندی: درباره بزرگان،
[ پنجشنبه 29 بهمن 1388 ] [ 03:04 ب.ظ ] [ امیر محمد ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

تعداد کل صفحات : 5 :: 1 2 3 4 5

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

قالب وبلاگ تبلیغات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic